

Urban Decay Vice Lipstick – Tryst ja Checkmate
Urban Decay lanseerasi muutamia viikkoja sitten 100 Vice-huulipunaa Suomessa. Puuttumaan jäivät kauppaexklusiiviset sävyt, mutta eiköhän jokainen tuosta sadastakin löydä itselleen sopivan.
Itse kävin pian lanseerauksen jälkeen swatchaamassa huulipunia ja päädyin ostamaan kaksi. Molemmat yllättäen pinkkejä.
Tryst on cream-puna, jota Urban Decay kuvailee sanoilla “red-fuchsia” ja aika hyvin pitää paikkansa. Tämä on selvästi pinkkiin taittava punainen, tai punaiseen taittava pinkki. Vadelmakin kuvaa tätä sävyä hyvin. Huulilla tämä on selvästi kosteuttavan tuntuinen ja kermainen.
Checkmatea kuvaillaan ihan samoin sanoin, mutta kyseessä on comfort matte -puna, eli tämä on matta, mutta ei kuivattava matta. Huulillani tämä oli ehkä enemmänkin lievän satiininen ja tuntui mukavalta. Tämä on kuitenkin omasta mielestäni lähempänä fuksiaa, kuin punaista.
Onko teidän mukaan tarttunut jo Urban Decay Vice -punia?




8 Comments
Jonna
Checkmate on upea! Ei ole, piti käydä katsomassa toissa viikolla, mutta sitten tuli liian kiire junaan. 🙁
HennaV
Harmi 🙁 Mutta ehkä ensi kerralla pääset hypistelemään!
OutiS
Olen ihmetellyt värikarttoja Sokoksen verkkokaupassa, Oulun Sokokselle en ole vielä päässyt näitä ihastelemaan. Valinnanvaikeus hirvittää jo nyt.
Kerrankin suosikkini on eri kuin Jonnalla, huulipunissa olen aina punaisempaan kallellaan eli Tryst on ihanampi.
HennaV
Ei ole ollut helppoa valita, mä ehkä menen takaisin jossain vaiheessa ja kotiutan näitä lisää. Mä en ole vielä päättänyt kumpi näistä on mielestäni kivempi.
Niina/Oh so many reasons-blogi
Checkmate on kaunis! Sain tilaisuudesta BIG BANG ja CRIMINAL-punat, mutta tuollainen kiva pinkki olisi hakusessa. Täytyy mennä hypistelemään myymälään 🙂
HennaV
Criminal näyttää tosi helpolta arkipunalta 🙂 Kannattaa varata aikaa hypistelyyn, siihen menee vähän aikaa 😀
Mari
Kyllähän näitä piti muutama kotiuttaa ja jokunen sävy vielä houkuttelisi 🙂 Nää on molemmat tosi nättejä!
HennaV
Kyllä muakin houkuttelee vielä muutama muukin väri 😀