

Stockmann Hullut Päivät -tärpit ja vinkit (ke ja to)
Sisältää affiliate-linkkejä
Vähän tulee viime tipassa, mutta ehkä kaikkea ei ole vielä myyty loppuun. Eli tässä omat vinkkini vuoden 2018 syksyn käynnissä oleville Hulluille Päiville.
Kosmetiikka
Keskiviikkona: Urban Decayn silmämeikin pohjustaja sekä Perversion-ripsiväri ovat todella hyviä tuotteita. Beautyblenderin tuplapakkaus (alkuperäinen ja pro black) lähtee hintaan 24,90 euroa. Real Techniquesin minullakin melkein päivittäisessä käytössä olevat Eye Shade + Blend -luomivärisivellinsetti lähtee todella halvalla ja samaan hintaan saa myös Eye Smudge + Diffuse -setin. Ja jos on reissua tulossa, niin Real Techniquesin Miracle Sponge + Travel Case lähtee hintaan 7,90 euroa.
Torstaina myyntiin tulee ihanat Clarinsin Hydra-Essentiel Intensive Moisture Quenching Bi-Phase sekä MACin Prep + Prime Fix+ -suihke. Kiehl’sin jättikokoinen (500ml) Amino Acid -hoitoaine löytyy myös tällä kertaa kuvastosta.
Asusteet
Efva Attlingin Mini Twosome -korvikset omistan itse ja ne löytyvät nyt todella edullisesti hintaan 59,90 euroa, ne olivat noin 90 euroa kun vanhemmat ostivat lahjaksi minulle ne.
Koti
Itseäni himottaa Villa Stockmannin Nebula-saippuapumppupullo. Se on erittäin kaunis, joten ehkä pitää käydä hakemassa sellainen kotiin. Meillä kerätään (myös) Iittalan Taika-lautasia, ja näitä pyöreitä isoja ei ole vielä montaa.
Oletteko te menossa Hulluille Päiville?



