Hemmottelua suihkussa – Ro's Argan Body Conditioner
Sain Lushin avajaisista pienen koon Ro’s Argan Body Conditioneria ja lopultakin sain raahattua sen suihkuun käyttöön. Ro’s Argan Body Conditioner on sekoitus erilaisia voita ja öljyjä, jotka hemmottelevat ja kosteuttavat ihoa. Mukana on arganöljyjä – daa, nimestäkin tajuaa – kaakaovoita, manteliöljyä, parapähkinäöljyä, sheavoita sekä muita ihania ainesosia. Jos on paha pähkinäallergia, niin unohtakaa tämä.
Tuotetta käytetään iholle samalla tavalla kuin käyttäisit hoitoainetta hiuksille. Vaikka tässä on ruusua, niin mielestäni tämä tuoksuu aika pähkinäiselle. Itse tykkään tuoksusta todella paljon ja tämä tuntuu aivan ihanalta varsinkin kuivalla iholla. Iho on kosteutetun tuntuinen eikä minun tarvitse enää lisätä vartalovoidetta suihkun jälkeen. Tällä todellakin saa ihon pehmeäksi kuin vauvan pepun – tai posken, tai jonkun muun sileän osan ihoa.
Suosittelen todellakin kaikille kuivasta ihosta kärsiville, vaikka hintavahan tämä tuote on – iso 225g purkilla on hintaa 35,30 euroa. Itse voisin kyllä kuvitella ostavani tämän ensi talvea varten, sen verran ihana on tulla ulos suihkusta kosteutetun ihon kanssa eikä tarvitse läträtä vartalovoiteita nihkeälle iholle.
Yummy Mummyn vartalohoitoaine kiinnostaa myös, pitää harkita, että jos se on sittenkin se seuraava Lush-ostos.
Oletteko kokeilleet Lushin vartalonhoitoaineita?
Tuote saatu blogin kautta
3 Comments
Jonna H.
Kuulostaa tosi hyvältä. En ole kokeillut, mutta nyt alkoi kiinnostamaan. 🙂
Pirkon Paletilta
Mä nolona myönnän, että en ole ikinä kokeillut Lushilta mitään! :/ Menisin varmaan aivan sekaisin, kun kyseiseen kauppaan astuisin- vaikuttaa siltä, että sieltä löytyy vaikka mitä ihanaa! <3
Myy
En ole kokeillut, mutta kuulostaa ihanalta!